Audyt Umiejętności ™ czyli autorska metoda i odpowiedź na pytanie – Jaką szkołę wybrać? Jakie Studia są dla mnie?

Ulubione magnesy od OniMówiąDariaRysuje, tym razem z Virginia Woolf.

To był zwykły i zaskakujący telefon.

„Mamy dwa dni na wybór studiów, czy Pan pomoże?

Biorę głębszy oddech – „Oczywiście. Zacznijmy już dziś, by nie tracić czasu.

Uwielbiam takie wyzwania, bo po chwili namysłu okazuje się, że jest to niezwykle proste, pod warunkiem, że masz metodę pracy, opanowany proces i odpowiednie narzędzia.

Podczas dwóch szybkich zdalnych sesji zrobiliśmy z mentee Audyt Umiejętności™ oraz uzyskaliśmy odpowiedź na to jakie kierunki studiów są z nim najbardziej zbieżne. Po dwóch zdalnych sesjach uzyskaliśmy pięć potencjalnych kierunków studiów i sugestii dla mentee.

A więc było z czego wybrać.

Jakieś biuro, gdzieś w Polsce.

Program Projektowanie Przyszłości™ to rosnąca wiedza i doświadczenie budowane na bazie pomocy konkretnym osobom.

Dzięki temu powstał Audyt Umiejętności™ https://projektowanieprzyszlosci.com/audyt-umiejetnosci autorska metoda pozwalająca szybko znaleźć odpowiedź na pytanie jaka szkoła jest dla mnie i jaki kierunek studiów wybrać. Audyt pomaga szybko dotrzeć do swoich umiejętności, mocnych stron i zainteresowań.

Ludzkie umiejętności można podzielić na trzy główne grupy: umiejętności dokładnie je prześwietla i sprawdza, w której grupie masz najwięcej umiejętności oraz jakie one są.

Tak jak właśnie w przypadku tego telefonu i pomocy konkretnej osobie.

Jedno z niewielu ujęć Zofii Rydet podczas pracy nad cyklem Portret Socjologiczny.

Trzy główne grupy umiejętności

Analizując wszystkie aktywności związane z ciałem, informacjami i ludźmi dochodzimy od pełnego zestawu swoich umiejętności oraz związanych z nimi zainteresowań, które są sprawdzone i potwierdzone w praktyce. W wyniku szybkiego badania otrzymujemy mapę i dane opisujące zestawy umiejętności miękkich i twardych danej osoby oraz jej perspektywy rozwoju.

W Audycie Umiejętności™ u Brigid, jak widać, mocną grupą są umiejętności związane z informacjami.

To daje nam odpowiedź na to jaką wybrać szkołę np. po podstawówce, albo jaką szkołę średnią, lub co robić po maturze, również wskazuje na potencjalne kierunki studiów zbieżne z Twoimi umiejętnościami.

Audyt Umiejętności™ nazywa to, co często trudno nazwać dając mentee konkretne dane wystarczające do podjęcia decyzji odnośnie jaką szkołę wybrać, jaki kierunek, jakie studia. Audyt Umiejętności™ pomaga również powstrzymać się od błędów w wyborze, np.

To ogromne wzmocnienie. Reakcja jest zawsze podobna – To ja coś potrafię i mam jakieś umiejętności?

Jak wygląda Audyt Umiejętności™?

Audyt Umiejętności™ to dwie zdalne sesje, które definiują umiejętności oraz uwiarygadniają je danymi z przeszłości, potwierdzającymi wybór oraz są konkretną podpowiedzią co do przyszłości.

Audyt Umiejętności™ historie z życia i przykłady

No dobrze, ale co mi to daje, zapytasz?

Kilka przykładów z życia, opisujących konkretne historie.

U jednego mentee, główną grupą umiejętności okazała się grupa umiejętności związana z ciałem oraz z ludźmi. Ta osoba lubiła biegać, wspinać się, trenować. A jednocześnie miała dużą łatwość w przekazywaniu innym wiedzy i swoich umiejętności. Naturalnym wskazaniem dla niej stał się wybór kierunku studiów związanych z byciem trenerem, trenowaniem i uczeniem innych, bycia opiekunem. W międzyczasie, przed złożeniem papierów na studia, pojechała jako opiekun dzieci na kolonie i tak się jej to spodobało, że została na kilka turnusów.

Wszystko to dzięki wskazaniom i odkryciom z Audytu Umiejętności™.

Paradoksalnie ta osoba wcześniej trafiła na bardzo trudny i wymagający kierunek związany z tworzeniem informacji, wcale nie posiadając do tego wystarczających umiejętności. Praca z ideami, tworzenie i przetwarzanie informacji nie były z jej bajki. Ta osoba nie posiadała wystarczającego aparatu pojęciowego do tego typu pracy. To nie informacje dawały jej życie.

Po kilku semestrach zrezygnowała i znalazła się w bolesnym zawieszeniu, tracąc wiarę w siebie i swoje talenty.

Kolejna osoba miała niezwykłą łatwość pracy z informacjami i ludźmi a jednocześnie ogromną wrażliwość na przestrzeń i jej aranżowanie. Do tego miała ogromną wrażliwość estetyczną i wrażliwość na piękno.

Ktoś inny miał ogromny talent do rysowania (jej rysunki były naprawdę prześliczne), przy naturalnym talencie do planowania i organizacji pracy przy jednoczesnym umiłowaniu pracy ręcznej i robótek. Ta osoba też była w grupie WWO (Wysoko Wrażliwa Osoba).

Jeszcze jedna osoba również miała większość umiejętności związanych z informacjami oraz ludźmi to była duża podpowiedź i wskazanie na przyszłość.

To wszystko to konkretne wskazania na przyszłość, które pomagają ją ujrzeć i zobaczyć.

Audyt Umiejętności™ i szybka pomoc Wysoko Wrażliwym Osobom

Audyt Umiejętności™ również bardzo pomaga Wysoko Wrażliwym Osobom (WWO), w podjęciu decyzji o wyborze szkoły średniej, jakie kierunki studiów wybrać i przyszłe ścieżki kariery. Szczególnie osobom WWO, którym z definicji jest trudno podjąć konkretną decyzję (tak wiele scenariuszy w głowie i tak wiele wątpliwości) oraz które mają obniżone poczucie własnej wartości, co utrudnia docenienie własnych talentów oraz dostrzeżenie swoich umiejętności.

Zauważyłem, że 80% osób przechodzących przez program Projektowanie Przyszłości to Wysoko Wrażliwe Osoby (WWO).

Audyt Umiejętności™ i potrzeba konkretu

Audyt Umiejętności™ zaspokaja potrzebę konkretu, tak konieczną dla Wysoko Wrażliwych Osób, które mają nie tylko wysokie oczekiwania w stosunku do świata i samych siebie, a jednocześnie są pogrążone w niekończących się obawach i wątpliwościach.

OniMówiąDariaRysuje.

Jaką szkołę wybrać vs. co chcę w życiu robić? Czyli kiedy skorzystać z Audytu Umiejętności™ a kiedy wybrać program Projektowanie Przyszłości™?

To często pojawiające się pytanie i słusznie. Bo to dwa różne pytania, dwie różne rzeczy i dwa różne spojrzenia.

Jeśli nie wiesz, jaką szkołę wybrać i jaki kierunek studiów to Audyt Umiejętności™ Ci w tym szybko pomoże. To szybka pomoc, co się często zdarza, gdy na przykład na następny dzień, chcesz wiedzieć do jakiej szkoły złożyć papiery.

Ok, składasz papiery, zostajesz przyjęty i masz to z głowy. W sumie to mała i drobna decyzja w porównaniu ze znalezieniem odpowiedzi na pytanie – co chcę w życiu robić?

Jeśli jedna wciąż nie wiesz co chcesz w życiu robić i nie wiesz, co tak naprawdę daje Ci życie, to pomoże Ci w tym program Projektowanie Przyszłości™ https://projektowanieprzyszlosci.com To program bardziej rozbudowany, który zasadza się na uzyskaniu wiadomości i danych, zapewniających wysoki poziom zbieżności pomiędzy motywacją mentee a jego scenariuszami na przyszłość.

Z jakiegoś biura, gdzieś w Polsce.

Podsumowanie

Audyt Umiejętności™ to szybka pomoc w wyborze szkoły i studiów

Audyt Umiejętności™ pomoże Ci wybrać szkołę i studia, jeśli nie do końca masz na to pomysł ale nie licz na to, że przy jego pomocy będziesz wiedzieć, co chcesz w życiu robić.

Czyli będziesz mieć pomysły np. na swoje studia, ale nadal będziesz zastanawiać się nad tym, co chcesz w życiu robić.

Zapierające dech w piersi wnętrze opery w Astanie, Kazachstan.

Projektowanie Przyszłości ™ to odpowiedź na pytanie – co chcę w życiu robić?

To nie jest proste i łatwe gdy ma się naście lat, to trudne w każdym wieku, ale dzięki temu programowi, zobaczysz swoją przyszłość i przestaniesz się jej bać. Bo będziesz już wiedział, co chcesz w życiu robić.

Projektowanie Przyszłości™ to pomoc w myśleniu o tym, jakie środowisko pracy jest dla mnie idealne, jakiego rodzaju zadania lubię wykonywać, gdzie i przy czym moje umiejętności będę mógł najlepiej wykorzystać. To również podpowiedź jakie funkcje możesz pełnić i jaki jest idealny opis zawodu dla ciebie. Jakiego rodzaju doświadczenia, zadania podjąć, by nie tracić zgodności ze swoją niezmienną motywacją.

Projektowanie Przyszłości™ to nie tylko pogłębiona znajomość samego siebie ale trzy konkretne pomysły na samego siebie i swoją przyszłość. To obniżenie lęku przed przyszłością, które wynika z tego, że wiesz co masz robić, bo masz już mapę i konkretny plan działania. To poszerzenie wiedzy o tym, jakiego rodzaju kompetencje możesz pogłębić i zdobyć, by osiągnąć swoje cele. Jakie kompetencje wymagają doskonalenia. Jakie szkolenia i kursy podjąć, by zrealizować swoje scenariusze.

Nie zatrzymuj się i skontaktuj teraz

Ludzie zatrzymują się nie tylko, kiedy nie wiedzą czego chcą. Również zatrzymują się, nie wiedząc jak to osiągnąć. I w jednym i w drugim przypadku pomaga program Projektowanie Przyszłości™.

A więc, czy już wiesz na jakie pytanie szukasz odpowiedzi? Jaka szkoła czy co chcę w życiu robić?

Skontaktuj się już teraz, by znaleźć na nie odpowiedź.

Dodaj komentarz